Siatkowka, komentarze, wyniki, wiadomosci
 
Komentuj!
Ostatnie Artykuły
+L 20/21
+L sezon 2019/2020
TL 2020- 2021
LSK 18/19
TRANSFERY 2020/2021
Newsy- kategorie
Reprezentacja Seniorek
Reprezentacja Seniorów
Reprezentacje Młodzież.
Siatkówka plażowa
Europejskie Puchary
Orlen Liga
Plus Liga
Ligi zagraniczne
Serie A Kobiet
Serie A
Superliga Brazylia
Informacje
Serie A - K 17/18
Serie A - M 17/18
SUPERLIGA - K 17/18
SUPERLIGA - M 17/18
SUPERLIGA Ros. 17/18
LIGUE A - K 17/18
LIGUE A - M 17/18
Bundesliga K 17/18
Bundesliga M 15/16
EthiasVolleyLeague (BE)
Term. LM 15/16
Wyniki-Tab. 16/17
Składy16/17
Term-Wyn. 17/18
Składy 16/17
Trening ZAKSY Prezentacja Olsztyna
Wystawa Herosów
MM Volleyball Camp Olsztyn
MM Volleyball Camp Warszawa
SWT 2012 Stare Jabłonki
Memoriał Agaty 1
Memoriał Agaty 2
Memoriał Agaty 3
Memoriał Agaty 4
Memoriał Agaty 5
Memoriał Agaty 6
Memoriał Agaty 7
Mem. Ambroziaka cz.1
Mem. Ambroziaka cz. 2
Mem. Ambroziaka cz.3
Gwardia Cup 2012 cz.1
Gwardia Cup 2012 cz.2
Gwardia Cup 2012 cz.3
Zaksa - Izmir 28.09.12
Impel - Tauron 17/11/12
Andrea w Krakowie
AGH Galeco - Chemik
Siódemka - Tauron 12/01/13
Impel - Muszyna 1
Impel - Muszyna 2
PP 2013
Impel - Piła 06.10.13

Klasyfikacja
Plus Liga 13/14
Plus Liga 14/15
Orlen Liga 12/13
OrlenLiga 13/14
OrlenLiga 14/15
IO Rio 2016
2011/2012
+L Term/Reg/Wyniki 14-15
+L Składy 2014/2015
OL Składy 2014/2015
OL Terminarz-Wyniki 14/15
OL Wyniki-Tabele 2012/2013
OLTerminarz 2012/2013
OL Składy 2012/2013
Puchar Polski K 2012/2013
1 liga K PlayOff-PlayOut
Składy 2013/2014
Terminarz-Wyniki 13/14
Puchar Polski 2012/2013

Serie A - K 14/15
Twórczość- cykle...
W blasku gwiazd
FART ma farta?
Skra- oblężona twierdza
AZS ze świętego miasta
Dokąd zalecą Ptoki
ZAKSA, zdetronizowany król powraca
Asseco Resovia czyli mistrzowie jednego sezonu
Operacja Lądek Zdrój 2012 - 1
Operacja Lądek Zdrój 2012 - 2
Operacja Lądek Zdrój 2012 - 3
Operacja Lądek Zdrój 2012 - 4
Słownik SN
Statystyki WOA
Arcydzieła
Kibicbook 2
Kibicbook 3
Kibicbook 4
Kibicbook 5
Luzne Gadki 1
Luzne Gadki 2
Luźne Gadki 3
Luźne Gadki 4
Luźne Gadki 5
Luźne Gadki 6
Luźne Gadki 8
Luźne Gadki 9
Luźne Gadki 10
Luźne Gadki 11
Luźne Gadki 12
Twórczość SN
Wywiady +...
Stefana/Maja
Ł.Kaczmarek
A.Gardini
M.Rosner
D.Radenković
W.Sobala
M.Wika
K.Kasprzak
P.Kantor
Ł.Kadziewicz
G. Kosatka
K. Ignaczak
T. Aleksandersen

Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 413
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: gerwazy
Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować Polskę
Wywiady SN Łukasz Kaczmarek - młody, zdolny, bardzo sympatyczny, troszkę nieśmiały a przy tym niesamowicie skromny chłopak. Mimo, że ma dopiero 18 lat sukcesów może mu pozazdrościć niejeden Polak. W 2012 r. wraz ze swoim partnerem Sebastianem Kaczmarkiem zdobył na Cyprze srebrny medal Mistrzostw Świata do lat 19 w siatkówce plażowej oraz złoty medal Mistrzostw Polski. Nadzieja polskiej siatkówki zgodziła się na rozmowę z Siatkanews :)

Jak to się stało, że zostałeś siatkarzem?

Moja rodzina grała w siatkówkę, mój tata i wujek. W drugiej klasie podstawówki poszedłem do nich na trening żeby tylko zobaczyć jak grają. Zacząłem odbijać piłkę a potem znalazłem się na treningu u Andrzeja Szczepaniaka. Zacząłem trenować, tam też wówczas był Sebastian. Zgraliśmy się i tak praktycznie gramy razem od trzeciej klasy podstawówki. Graliśmy razem w minisiatkówkę do szóstej klasy, potem w młodzikach i juniorach. Razem też pojechaliśmy na turniej siatkówki plażowej, na Mistrzostwa Polski gdzie zostaliśmy zauważeni przez trenera kadry narodowej i tak trafiliśmy do Łodzi.

Dlaczego siatkówka plażowa - przecież Twoja rodzinna miejscowość nie słynie z plaż?


Krotoszyn, nie :D. Zachęcał mnie do tego mój wujek, który zawsze mi mówił, że mam spróbować na plaży. A nam się spodobało i dlatego to robimy, jak na razie jakoś nam się udaje, z czego bardzo się cieszymy.

Wzrost miał na to wpływ? Łukasz byłeś najwyższy w klasie.. (obecnie 204cm)


Tak, w klasie byłem najwyższy :D wzrost trochę tak, w siatkówce jest tak, że wyższy jest blokującym a niższy, tak jak Sebastian, bardziej broni w polu.

Jak podsumujesz rok 2012? Atrakcji nie zabrakło..


Rok 2012.. pojechaliśmy na Mistrzostwa Świata, mieliśmy nadzieję na złoto, niestety musieliśmy przełknąć gorycz porażki. W finale prowadziliśmy, pierwszego seta wygraliśmy 21:12 a kolejne przegraliśmy do 19 i do 7. Niestety nie udało się, trzeba się cieszyć z tego, co jest. Potem zdobyliśmy tytuł Mistrza Polski Juniorów, gdzie zrewanżowaliśmy się parze Bryl/Kujawiak (rewanż za finał MŚ - przyp.red.). Dla mnie jednak ważniejszy był rok 2011 wtedy zdobyłem złoty medal Mistrzostw Świata z Maciejem Kosiakiem i Mistrzostwo Europy z Sebastianem.


fot. fivb.org

Właśnie, na Cypr na MŚ lecieliście w roli obrońców tytułu. Odczuwaliście presję z tym związaną?


Oj, była presja! Jest takie powiedzenie "goli się mistrza", dlatego presja była. Ogólnie cały turniej grało nam się dobrze, w finale zabrakło odrobiny szczęścia. Niemniej jednak cieszę się, że mogłem zagrać na tym turnieju, bo od czterech miesięcy zmagałem się z kontuzją i na dobrą sprawę "wszedłem" w trening dopiero w maju, kiedy to każdy już normalnie jeździ na turnieje.

Mistrzostwa rozpoczęliście bardzo dobrze. Rozłożyliście przeciwników na łopatki, nie straciliście żadnego seta do półfinału..


Tak, żadnego seta do półfinału a w półfinale wygraliśmy 2:0.

Peruwiańczycy, Czesi, Meksykanie, Argentyńczycy i Litwini. Za słabi na polskich chłopaków?


Uważam, że turniej ten był na o wiele niższym poziomie niż dwa lata temu. Obowiązywał podział na kontynenty, z których występowało po sześć państw. Kraje afrykańskie czy azjatyckie nie wypadły dobrze, przodowała przede wszystkim Europa.

Prawdziwym hitem okazał się jednak finał. Trafiliście na parę Bryl/Kujawiak. Jakie to uczucie walczyć przeciwko swoim rodakom? Tym bardziej, że każdy z Was chce wygrać :D


Tak :D Trenujemy z nimi na co dzień, znamy się jak łyse konie. Dla Polski było to na pewno bardzo niesamowite przeżycie, bo po raz pierwszy w historii na MŚ w finale były dwie polskie pary. Graliśmy też z nimi w turnieju w Chorwacji, gdzie też przegraliśmy 1:2. Granie przeciwko nim powoduje większą presję, musisz udowodnić, że jesteś lepszy.


fot. fivb.org


Mistrzostwa Polski - I tutaj kolejny sukces, wygrywacie złoty medal. Jakie to uczucie być najlepszym w Polsce?


Jest to dla nas bardzo duże osiągnięcie, z którego bardzo się cieszymy. Znowu spotkaliśmy się z Brylem i Kujawiakiem w finale, a wcześniej w ćwierćfinale z nimi przegraliśmy i to dosyć gładko. W finale losy się odwróciły i bardzo się cieszymy, że się udało. Postaramy się w tym roku obronić tytuł po raz trzeci. Jak do tej pory nikomu się nie udało się trzy raz z rzędu wygrać Mistrzostwa Polski Juniorów.

Łukasz - do Hartbergu poleciał jednak Sebastian z Michałem Brylem z powodu Twojej kontuzji. Jak z Twoim zdrowiem obecnie?


Miałem pół roku przerwy, z powodu naderwanych więzadeł. Od zeszłego tygodnia dopiero zacząłem trenować. Pod koniec marca mamy wyjechać na obóz do Brazylii, jeszcze w kwietniu jakieś przygotowania a w maju zaczynają się turnieje. Miałem czynniki wstrzykiwane w kolano, ale obecnie jest już wszystko dobrze, jest w porządku.

Srebrny medal Mistrzostw Świata, złoty MP, srebrny ME w jednym sezonie. To olbrzymi sukces jak dla chłopaków w Waszym wieku? Macie dopiero 18 lat!


No tak, jak najbardziej. W ogóle nie spodziewaliśmy się tego, że pójdziemy na plażę i że będą takie sukcesy. Na pierwszym roku w Łodzi pojechaliśmy na ME do lat 18 i zajęliśmy tam pierwsze miejsce. Z Maciejem Kosiakiem pojechałem też na MŚ do lat 18 przy czym w ogóle nie spodziewałem się, że tam pojadę. Nawet nie marzyłem o medalu a udało się zdobyć MŚ. Naprawdę to było dla mnie coś fenomenalnego.


fot. fivb.org


Widzę biało-czerwoną bluzę z napisem 'Polska'. Czym dla Ciebie jest gra z orzełkiem na piersi?


Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować Polskę. Na MŚ czy na ME usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego to jest naprawdę, wielkie przeżycie i bardzo się z tego cieszę.

Masz czasami takie chwile, że najchętniej zapomniałbyś o siatkówce?


Tak, są niekiedy takie dni, są czasami wątpliwości. Mamy 30 godzin wf-u i 30 godzin treningu tygodniowo. Trzeba to wszystko pogodzić z nauką itd., więc niekiedy jest taka ochota żeby to rzucić. Wydaje mi się jednak, że w każdej dziedzinie są chwile słabości, w życiu, w sporcie, itd.

Jakie macie plany na następny sezon?


Kalendarza imprez jeszcze nie dostaliśmy, jest w trakcie ustalania w FIVB i CEV. Cel to na pewno obronienie Mistrzostwa Polski Juniorów i medal Mistrzostw Europy do lat 20, ale dokładnie na jakie turnieje pojedziemy to jeszcze nie wiemy.

W tym roku po raz pierwszy zostaną rozegrane MŚ do lat 23. Zobaczymy tam parę Kaczmarek/Kaczmarek?


Jest duża szansa, że pojedziemy. Polskę reprezentować będą trzy pary, pierwsza to na pewno Kantor/Łosiak, drugą może być Kujawiak i Bryl a trzecią możemy być my albo odwrotnie. Chciałbym jednak żebyśmy byli na tym turnieju, bo byłoby fajnie grać przed polską publicznością i na tak prestiżowej imprezie. Byłoby super, zobaczymy jak zadecydują trenerzy.

Na IO w Londynie Polskę reprezentowała jedna para i to po raz pierwszy. To daleka wizja, ale występ w Rio 2016 jest możliwy dla pary Kaczmarek/Kaczmarek?


Jakie są szanse? Do Rio zostało jeszcze 3,5 roku.. Wiadomo, że zawsze mogą jechać dwie pary. Na pewno Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek, jeśli się nie wydarzy jakaś kontuzja to na pewno mają szansę. Drugą taką parą jest Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz a później jest Kantor/Łosiak. No, ale.. być może, jakimś cudem się uda, coś fajnego zagramy. Może nas zauważą, może zrobimy ten skok.. Na razie to są bardzo odległe marzenia. Nawet o tym nie myślimy.

Teraz masz troszkę wolnego czasu. Oprócz tego, że udzielacie się z Sebastianem charytatywnie jak spędzasz ten czas? (Sebastian i Łukasz wzięli udział już w drugim, w tym roku turnieju charytatywnym - przyp.red.)


Nieraz w soboty mamy treningi, więc zostajemy wtedy w Łodzi. Jeżeli mamy sobotę i niedzielę wolną to przyjeżdżamy wtedy do Krotoszyna i spędzamy czas z rodziną. Jednak większość czasu pochłania sport. Jeśli mamy okazję zagrać w jakimś turnieju to chętnie bierzemy w tym udział.

Liczymy na to, że chłopaki dostarczą nam tyle samo albo jeszcze więcej emocji co w zeszłym roku. Życzymy obrony tytułów i drogi wiodącej do samego Rio 2016 :)

Łukasz, Sebastian! Powodzenia!
Alutka dnia luty 04 2013 13:31:09 · 9 Komentarzy · 11367 Czytań · Drukuj

Komentarze
karotka dnia luty 04 2013 14:02:17
chłopak dużo się cieszy smiley))
Alutka dnia luty 04 2013 14:12:59
Step masz odpowiedź na swoje pytanie dot. MŚ U-23:
a Kaczmarki bedo?

taaa... raczej bedo smileysmiley znaczy się będą smiley
Alutka dnia luty 04 2013 14:15:37
Do Możdżonka Mu trochę brakuje ale co tam. Możdżon bój się, konkurencja Ci rośnie smiley
Alutka dnia luty 04 2013 14:16:48
Bryl i Kujawiak.
Sebastian grał z Brylem, Łukasz miał kontuzje wtedy.
Aliassy dnia luty 04 2013 14:34:03
Kądziu z Szałanem to już nie smiley za starzy są.


Alutko dobra robota smiley ps. on rocznik 94 czy 95 ? smiley
Alutka dnia luty 04 2013 14:37:47
94 smiley
Aliassy dnia luty 04 2013 14:38:52
zacny rocznik, Milordzie smileysmiley
Alutka dnia luty 04 2013 14:39:03
rocznikowo mają 19. Sebastian miał ur. niedawno, a Łukasz zdaje się, że jest tak jak ja z czerwca smiley
Aliassy dnia luty 04 2013 14:43:42
ha ha ha smiley najlepsi są z marca smiley

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]

. .
Administracja **** Strona Główna **** Redakcja SN
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
-
Szukaj
Forum
Skracanie linków
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ksdani

Atakujący Daniel Gąsior w sezonie 2021/2022 dalej będzie reprezentować barwy drużyny Cerrad Enea Czarni Radom!

ksdani

Otwieramy szatnię na sezon 2021/2022: Moustapha M'Baye zostaje w Nysie!

ksdani

Skra: Michał Mieszko Gogol: Wciąż chcemy wywalczyć medal ... w newsie +L 1- 3-4

ksdani

Zaksa: relacja .. i po ... : ZAKSA w finale PlusLigi! .. warto poczytac smiley w PO +L

ksdani

Skrzaty polegly a Zaksa w finale...

ksdani

Wiewiory fatalnie .. kolejne sety przegrane do 19 .. Brawa dla Radomki .. smiley

ksdani

2 mecz 1 set .. 15:21 .. 25:22 smiley Kobieca siatkowka smiley

ksdani

zaczal sie 1 set Czestochowianki z Enere. Pznan.. transmisja: https://tiny.pl/r23hj

ksdani

1 set 14:13 .. 18:14 ... ups 19:14.. sry nic nie mowie zeby pozniej nie bylo na mnie, ze zapeszylem czy cus ...

nemo

Na półfinałowym turnieju 2LK w Tomaszowie gra połowa składu Ateny i juniorki Stężycy. A ponoć nie można narażać ich zdrowia?! Czy prezes Jacek nad tym panuje?

Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie