Siatkowka, komentarze, wyniki, wiadomosci
 
Komentuj!
Ostatnie Artykuły
+L 20/21
+L sezon 2019/2020
TL 2020- 2021
LSK 18/19
TRANSFERY 2020/2021
Newsy- kategorie
Reprezentacja Seniorek
Reprezentacja Seniorów
Reprezentacje Młodzież.
Siatkówka plażowa
Europejskie Puchary
Orlen Liga
Plus Liga
Ligi zagraniczne
Serie A Kobiet
Serie A
Superliga Brazylia
Informacje
Serie A - K 17/18
Serie A - M 17/18
SUPERLIGA - K 17/18
SUPERLIGA - M 17/18
SUPERLIGA Ros. 17/18
LIGUE A - K 17/18
LIGUE A - M 17/18
Bundesliga K 17/18
Bundesliga M 15/16
EthiasVolleyLeague (BE)
Term. LM 15/16
Wyniki-Tab. 16/17
Składy16/17
Term-Wyn. 17/18
Składy 16/17
Trening ZAKSY Prezentacja Olsztyna
Wystawa Herosów
MM Volleyball Camp Olsztyn
MM Volleyball Camp Warszawa
SWT 2012 Stare Jabłonki
Memoriał Agaty 1
Memoriał Agaty 2
Memoriał Agaty 3
Memoriał Agaty 4
Memoriał Agaty 5
Memoriał Agaty 6
Memoriał Agaty 7
Mem. Ambroziaka cz.1
Mem. Ambroziaka cz. 2
Mem. Ambroziaka cz.3
Gwardia Cup 2012 cz.1
Gwardia Cup 2012 cz.2
Gwardia Cup 2012 cz.3
Zaksa - Izmir 28.09.12
Impel - Tauron 17/11/12
Andrea w Krakowie
AGH Galeco - Chemik
Siódemka - Tauron 12/01/13
Impel - Muszyna 1
Impel - Muszyna 2
PP 2013
Impel - Piła 06.10.13

Klasyfikacja
Plus Liga 13/14
Plus Liga 14/15
Orlen Liga 12/13
OrlenLiga 13/14
OrlenLiga 14/15
IO Rio 2016
2011/2012
+L Term/Reg/Wyniki 14-15
+L Składy 2014/2015
OL Składy 2014/2015
OL Terminarz-Wyniki 14/15
OL Wyniki-Tabele 2012/2013
OLTerminarz 2012/2013
OL Składy 2012/2013
Puchar Polski K 2012/2013
1 liga K PlayOff-PlayOut
Składy 2013/2014
Terminarz-Wyniki 13/14
Puchar Polski 2012/2013

Serie A - K 14/15
Twórczość- cykle...
W blasku gwiazd
FART ma farta?
Skra- oblężona twierdza
AZS ze świętego miasta
Dokąd zalecą Ptoki
ZAKSA, zdetronizowany król powraca
Asseco Resovia czyli mistrzowie jednego sezonu
Operacja Lądek Zdrój 2012 - 1
Operacja Lądek Zdrój 2012 - 2
Operacja Lądek Zdrój 2012 - 3
Operacja Lądek Zdrój 2012 - 4
Słownik SN
Statystyki WOA
Arcydzieła
Kibicbook 2
Kibicbook 3
Kibicbook 4
Kibicbook 5
Luzne Gadki 1
Luzne Gadki 2
Luźne Gadki 3
Luźne Gadki 4
Luźne Gadki 5
Luźne Gadki 6
Luźne Gadki 8
Luźne Gadki 9
Luźne Gadki 10
Luźne Gadki 11
Luźne Gadki 12
Twórczość SN
Wywiady +...
Stefana/Maja
Ł.Kaczmarek
A.Gardini
M.Rosner
D.Radenković
W.Sobala
M.Wika
K.Kasprzak
P.Kantor
Ł.Kadziewicz
G. Kosatka
K. Ignaczak
T. Aleksandersen

Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 413
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: gerwazy
Boso przez ligę cz. III
Boso przez ligę

Wciąż na południu Polski, tym razem miejscowość "węglem i pyłem płynącą", czyli Jastrzębie Zdrój. Brzmi trochę oksymoronicznie, ale co tam. Trochę szarawo, smętnie tu jakoś, ale przetrwamy! Popularne "Jastrząbki" - lub jak kto woli "Ptoki" - w tym sezonie, po rewolucji w składzie (10 nowych zawodników), przystąpiły do rozgrywek z zamiarem zdobycia przepustki do Ligi Mistrzów oraz zdobycia kolejnego medalu dla klubu w PlusLidze.
Zielono-Czarno-Żółto-Pomarańczowy Jastrzębski Węgiel


Dzisiaj nie będzie historii klubu, bo jej kawałek gościł tu nie tak dawno w artykule "Jastrzębski Węgiel, czyli mieszanka wybuchowa". Będzie za to o chwytach marketingowych, które na stałe zagościły w Jastrzębiu, jastrzębskich kibicach i niektórych "wystrzałowych" zawodnikach.

Marketingowe podgrzewanie emocji


Kiedy przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu większość klubów ogłosiła składy, prezes Jastrzębskiego Węgla ogłosił, że... na początku sierpnia odbędzie się w sympatycznym śląskim miasteczku gra terenowa, na dodatek z udziałem Stachursky'ego . Atrakcyjne nagrody w postaci między innymi elektronarzędzi i narzędzi ogrodowych, wyjazdu dla dwóch osób do Aten na mecz Ligi Mistrzów oraz romantycznej kolacji w restauracji Domu Retro miały zachęcić do uczestnictwa w tym niecodziennym odkrywaniu składu dużyny na nowy sezon. Piknik się odbył - sensacji nie było. Nie było przede wszystkim dlatego, że po odejściu z klubu trenera Roberto Santiliego, Pawła Abramowa i Patryka Czarnowskiego (który za zdradę barw klubowych i przejście do ZAKSY został pokarany utratą zagrywki), niczego Wielkiego nie udało się w okolicach Szerokiej znaleźć. Zastanawiał przede wszystkim wybór trenera. Zwłaszcza, że Igor Prielożny już raz prowadził zespół i rozstał się z klubem w trakcie sezonu 2005/2006 w, powiedzmy, nie najciekawszych okolicznościach. Dodatkowo tenże sam trener miał za sobą mało udaną próbę w PlusLidze Kobiet i równie niefortunne rozstanie z drużyną BKS-u Bielsko Biała w czasie trwania poprzedniego sezonu. Na efekty nie trzeba było długo czekać, jak to mówią - do trzech razy sztuka, a trzecie sródsezonowe rozstanie miało nastąpić niebawem, bo już z końcem listopada. W tym sezonie gier terenowych wprawdzie nie było, ale skutecznie zastąpił je "przetarg" otwarty, w którym Jastrzębski Węgiel okazał się lepszym oferentem, niż AZS Politechnika Warszawska i nie tylko zatrudnił Zbyszka Bartmana, ale przede wszystkim wygrał bój o Lilipucią Licencję z Wałcza.

Kolorowy konflikt


Zanim zajmiemy się jednak zawodnikami, słów kilka o kibicach. Zaczęło się niewinnie. KS Jastrzębie Borynia zmienił nazwę na Jastrzębski Węgiel, a oficjalnym sponsorem klubu została Jastrzębska Spółka Węglowa. Niby nic wielkiego, a jednak... Finałowe mecze o złoto ze Skrą Bełchatów w sezonie 2009/2010 odbyły się zgodnie z życzeniem sponsora i wolą władz klubu w pomarańczowej hali. Kibice spoza Jastrzębia żartowali, że to był iście holenderski finał. Tyle tylko, że był to dopiero początek. Konflikt przybrał na sile w ubiegłym sezonie przed wyjazdem zespołu do Bolzano na finał Ligi Mistrzów. Może z perspektywy kibiców w ogóle sprawa wydaje się mało istotna, ale nie jest taka z perspektywy Klubu Kibica, który odmówił wyjazdu do Włoch, kiedy zażądano od jego członków przywdziania pomarańczowych barw. "Barwy i herb to nie jest byle co." - mówią kibice w Jastrzębiu. - "Nie da się przekupić prawdziwego kibica darmowym wyjazdem w zamian za ubranie pomarańczowej koszulki". Uważają, że przyjęcie przez sponsora "pomarańczowej" strategii, nie oznacza, że JW musi grać w tych samych barwach. Zarzucają zarządowi klubu brak dobrej woli. Smutne, że wielkie pieniądze i wielkie tradycje nie zawsze idą w parze. Póki co atmosfera na trybunach jest gorąca, najważniejsze, żeby nadal towarzyszyła gorącej atmosferze na parkiecie. A tutaj o emocje w tym sezonie nietrudno.

Jeszcze o mieszance wybuchowej


Jastrzębski Węgiel to zespół, który zawsze wywołał wiele emocji wśród kibiców - tak jest i tym razem. Trenerem zespołu jest od grudnia 2010 roku Lorenzo Bernardi - legenda włoskiej siatkówki, uznany za najlepszego siatkarza XX wieku, słynący z ciętego języka i nietuzinkowego charakteru. Żeby podgrzać atmosferę, kapitanem został mianowany Zbigniew Bartman - skrzydłowy (które skrzydło ciężko określić, bo zawodnik raz gra na lewym, raz a prawym). Zibi, czyli człowiek z "charakterkiem", ambitny, bardzo pewny siebie. Jak mówią - Drugi Etatowy Playboy Męskiej Reprezentacji (Vianny Miale ponoć go przebił, zastanawiamy się, jak to możliwe... ). Zadziora, ale posiadający niemałe umiejętności. Towarzyszy mu nieodłącznie jego przyjaciel Michał Kubiak. Taki rodzaj męskiej przyjaźni, jak w piosence - "zawsze tam, gdzie TY" (o ..., przepraszamy, nie ten klub, nie ten hymn).
Poza tym klub już od sześciu sezonów stawia głównie na obcokrajowców, było ich już w Jastrzębiu 26!. "Prezes Grodecki twierdzi, że to dwaj Portorykańczycy, Victor i Jose Rivera dali początek nowym trendom w klubie. Kibice w Jastrzębiu byli w szoku - napisał w jednym z felietonów Składowski - gdy w hali pojawiła się żona Victora, która na jednym z pierwszych meczów ubrała psa chichuahua we własnoręcznie wykonaną koszulkę w barwach klubu z numerem i nazwiskiem męża."
O humorystycznych aspektach tej wieży Babel można by pisać bardzo długo. Przypominamy tylko, że to nikt inny jak Paweł Rusek powiedział na początku sezonu: "Trzeba się mocno nabiegać, aby zamienić z kimś słowo po polsku".
Spustoszenie w szeregach Jastrzębskiego Węgla w czasie trwania Pucharu Świata w Japonii było ogromne. Lorenzo Bernardi nie tracił jednak czasu, siedział na trybunach z notatnikiem w ręku i oglądał pilnie mecze... Młodej Ligi. Jest zachwycony istnieniem owego siatkarskiego poletka dla młodych zdolnych (tych mniej zdolnych również - jak zauważa trener uprzejmie w jednym z wywiadów). Ubolewa również nad tym, że w jego ukochanej Italii z takich rozgrywek zrezygnowano. Kiedy jednak wszyscy zawodnicy, którzy walczyli o kwalifikacje olimpijską, powrócili do klubu, okazało się, że ponad miesięczna przerwa w grze zespołu nie zaszkodziła mu aż tak bardzo. Jastrzebianie dosłownie zmietli z parkietu Asseco Resovię Rzeszów, wprawiając w osłupienie Georgy Grozera, który już dawno chyba nie zebrał tylu "czap", ile dane mu było zaliczyć w pierwszych dwóch setach meczu zamykającego pierwszą rundę spotkań. Przed nami runda rewanżowa i chociaż Jastrzębski Węgiel rośnie w siłę, to jednak nadal trudno powiedzieć, czego się można spodziewać, zwłaszcza że zespołu nie omijają problemy zdrowotne, pojawiły się informacje o kłopotach Vinhedo, a to właśnie Brazylijczyk zdawał się być zdecydowanym faworytem do gry w pierwszej szóstce.

Mamy koniec 1. rundy PlusLigi i zespół ze Śląska z dorobkiem 16. punktów zajmuje 4. miejsce w tabeli. Po wzlotach i upadkach coraz częściej widać ogromny potencjał i niemałe możliwości zawodników. Na razie przed nami Puchar Polski. Prezes Zdzisław Grodecki wyraził zadowolenie ze "wskoczenia" do czwórki, bowiem dzięki temu drużyna uniknęła dodatkowego meczu i może spokojnie koncentrować się na rozgrywkach ligowych i szlifować formę przed spotkaniami w Rzeszowie. Zapowiedział też, że druga runda w wykonaniu jego drużyny będzie zdecydowanie lepsza. Czy do fazy paly-off podopieczni Bernardiego na tyle ustabilizują formę, że będą liczyć się w walce o medale?

Autor:
Marta Surmacewicz
Hanna Moszczeńska

ksdani dnia grudzień 28 2011 15:22:37 · 7 Komentarzy · 12690 Czytań · Drukuj

Komentarze
step by step dnia grudzień 28 2011 17:01:48
a ja się ciągle zastanawiałam, co jest z zagrywką Patryka Czarnowskiego. Myślałam, ze opuściła go przez kontuzję i tym samym absencją w grze, a tu jednak okazuje się, że to wcale nie kontuzja! smiley co do JW, zespół z charakterem, walczący do ostatniej piłki, miłe zaskoczenie w KMŚ, oby tylko nie zmieniali składu co roku, a jesli juz 'coś' musza poprawić, to tak kosmetycznie. smiley
gregolo dnia grudzień 28 2011 18:15:35
Zibi, - Jak mówią - Drugi Etatowy Playboy Męskiej Reprezentacji

co te dziewczyny nie wymyślą...
A kto w takim razie jest pierwszy ?
Evelina dnia grudzień 29 2011 06:02:31
step by step-->kosmetyczniesmiley? To ja mogę poprawic im kosmetologiczniesmiley Za darmosmiley
gwiazdeczka dnia grudzień 29 2011 06:43:00
A to Zibi nie jest pierwszy? smiley
Mnie też drogie autorki oświećciesmiley
Hanna dnia grudzień 29 2011 07:02:16
Reprezentacja, to nie tylko zawodnicy, odpowiedź? - jest w tekście smiley

pannacotta dnia grudzień 29 2011 07:58:51
Lineczka - To Ty nas powinnaś doinformować, czy w Resce też przodujesmiley
pannacotta dnia grudzień 29 2011 14:33:48
To się pochwal jeszcze z kim przegrywa smiley
Jego zwycięstwo w tej konkurencji jak dla mnie to się układa w logiczną całość. Przystojny, zagraniczny, po trzydziestce, może nie anonimowy, ale na pewno nie ciągnie się za nim ogon z fanek - to całkiem zrozumiałe, ze pobił Zbysia smiley
Łasko ma roczny kontrakt, prawda?? Czy moje gdybanie odnośnie wygryzienia Michała z pozycji przez Zbigniewa są zbyt naciągane?? smiley

Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.

Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

. .
Administracja **** Strona Główna **** Redakcja SN
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
-
Szukaj
Forum
Skracanie linków
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ksdani

Atakujący Daniel Gąsior w sezonie 2021/2022 dalej będzie reprezentować barwy drużyny Cerrad Enea Czarni Radom!

ksdani

Otwieramy szatnię na sezon 2021/2022: Moustapha M'Baye zostaje w Nysie!

ksdani

Skra: Michał Mieszko Gogol: Wciąż chcemy wywalczyć medal ... w newsie +L 1- 3-4

ksdani

Zaksa: relacja .. i po ... : ZAKSA w finale PlusLigi! .. warto poczytac smiley w PO +L

ksdani

Skrzaty polegly a Zaksa w finale...

ksdani

Wiewiory fatalnie .. kolejne sety przegrane do 19 .. Brawa dla Radomki .. smiley

ksdani

2 mecz 1 set .. 15:21 .. 25:22 smiley Kobieca siatkowka smiley

ksdani

zaczal sie 1 set Czestochowianki z Enere. Pznan.. transmisja: https://tiny.pl/r23hj

ksdani

1 set 14:13 .. 18:14 ... ups 19:14.. sry nic nie mowie zeby pozniej nie bylo na mnie, ze zapeszylem czy cus ...

nemo

Na półfinałowym turnieju 2LK w Tomaszowie gra połowa składu Ateny i juniorki Stężycy. A ponoć nie można narażać ich zdrowia?! Czy prezes Jacek nad tym panuje?

Archiwum

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie